Urządzamy zieloną sypialnię

Redakcja 11 stycznia 2023

Zieleń jest kolorem niezwykle uspokajającym i relaksującym. Zielona tapeta doskonale sprawdza się w aranżacjach, które czerpią inspirację z naturalnych roślin, tkanin i materiałów. Właśnie dlatego warto w tym kolorze urządzić sypialnię, w której odpoczniemy po ciężkim dniu i będziemy się cieszyć zdrowym snem, oraz energetyzującym porankiem.

Różne odcienie zieleni

Chcąc cieszyć się zieloną sypialnią nie musimy wszystkich ścian malować na jednakowy kolor. Odcienie zielonej szałwii świetnie będą komponować się jasnymi szarościami. Hitem aktualnych trendów jest zieleń w odcieniu avocado w połączeniu z błyszczącym złotem, zwłaszcza jeżeli podoba nam się sypialnia w stylu glamour. Ciemna i głęboka zieleń połączona z różem, wprowadza wakacyjny nastrój w sypialni przywodząc na myśl ciepłe kraje.

 

Naklejki ścienne

 

Tapeta w sypialni – wzory roślinne

Żeby podkreślić ponadczasową elegancję sypialni można pokusić się o tapetę w butelkowym odcieniu zieleni. Jeżeli zastosujemy ją na jednej ze ścian, zwłaszcza tej u wezgłowia łóżka, stworzy przyjemną atmosferę i nie przytłoczy pomieszczenia. Polecamy w szczególności eleganckie wzory roślinne. Może spodoba się Wam subtelna i delikatna zielona tapeta we wzór jemioły stworzona dla marki Decoberry przez Zuzę Myszkę. Wzór pochodzi z kolekcji Cztery pory roku: Zima. Modnym wzorem są liście na tapecie roślinnej Ulotna chwila, ale również wzory z elementami pudrowego różu. Reszta ścian może zostać pokryta farbą lateksową, która jest niezwykle odporna i hipoalergiczna.

Tapeta jemioła

Dodatki do zielonej sypialni

W trakcie planowania aranżacji w tak wyrazistym kolorze, bardzo ważne są idealnie dopasowane dodatki. Do głębokich odcieni zieleni dobierzmy złote kinkiety, lub lustro w złotej ramie, dzięki temu stworzymy niezwykle wyrafinowany klimat sypialni. Jasne szarości rozjaśnią wnętrze i nadadzą mu nieco surowości, dla przykładu można zastosować szary zagłówek tapicerowany do łóżka przy zielonej ścianie. Pamiętajmy o zachowaniu równowagi kolorystycznej i trzymać się maksymalnie czterech odcieni w pokoju.