Urządzamy szarą sypialnię

Redakcja 23 stycznia 2023

Szare tapety w sypialniach stały się niezwykle modne w ostatnim czasie. Niektórzy co prawda uważają go za nieco nudny i nawiązujący do minimalizmu, jednak wbrew przekonaniom jest to kolor niesamowicie uniwersalny, który bez trudu połączymy z innymi odcieniami. Decydując się na szarą tapetę stworzymy wnętrze bardzo nowoczesne i ponadczasowe.

Odprężająca szarość

Szare tapety i szary na ścianach, wycisza, a także odpręża. Dodatkowo sprawia, że wnętrze wydaje się większe. Dlatego szara sypialnia jest doskonałym pomysłem zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Szarość możemy połączyć praktycznie z każdym innym kolorem tworząc obraz nowoczesnej, a zarazem przytulnej sypialni. Niezwykle modne jest zestawienie szarości z czernią i złotem, jednak dobrze jest wprowadzić te pozostałe kolory w dodatkach takich jak grafiki do ramek, okleiny mebli i dekorację aby nie przytłoczyć zbytnio pomieszczenia.

Ocieplenie przestrzeni

Żeby nieco ocieplić zimny charakter szarej sypialni, możemy połączyć ją z naturalnymi materiałami takimi jak wiklina, czy drewno. Zastosowanie drewnianej deski podłogowej w naturalnym odcieniu dębu stworzy połączenie inspirowane naturą. Niepowtarzalne makramy na ścianach i wiklinowe kosze będą doskonale pasować do sypialni w stylu boho. Świetnie również będą się prezentowały na szarej ścianie ciemniejsze lamele ścienne położone pionowo i odpowiednio dobrane panele podłogowe.

Łóżko w szarej sypialni

W sypialni najlepiej jest wygospodarować tyle przestrzeni, aby zmieścić pełnowymiarowe łóżko z wygodnym materacem. Na szarej ścianie ze stylową szarą tapetą niezwykle modnie będzie się prezentować łóżko z zagłówkiem tapicerowanym w odcieniach butelkowej zieleni, lub głębokiego granatu. Takie połączenie stworzy niepowtarzalny i intymny klimat w naszej szarej sypialni.