Jak urządzić zielony salon?

Redakcja 2 lutego 2023

Pomysłowa aranżacja salonu wymaga wielu przemyśleń i czasu poświęconego na odpowiednie umieszczenie wszelkich niezbędnych mebli i dodatków i dobranie tapet. Jeżeli jesteśmy miłośnikami harmonijnych i naturalnych przestrzeni, wnętrze salonu w odcieniach zieleni sprawi, że poczujemy się w nim niezwykle komfortowo, nawet jeżeli posiadamy mały salon, zielone tapety z motywem roślinnym optycznie powiększą przestrzeń.

Skąd czerpać inspiracje?

Aby urozmaicić nasz pomysł na salon i móc wspomagać się wiedzą profesjonalistów, warto odwiedzić sklepy wnętrzarskie oferujące projekty do salonu w specjalnie przygotowanych programach komputerowych. Dzięki temu rozwiązaniu przeniesiemy na ekran monitora pełne wymiary naszego pokoju dziennego i będziemy mogli odpowiednio dopasować meble do salonu, oraz dobrać kolorystykę jaka pasuje na ściany w salonie i wizualnie dobrać pasujące tapety i dodatki. Taki projekt uwzględnia zatem bardzo modne tapety do salonu (często na jedną ścianę). Będziemy mogli wybierać w różnych wzorach tapet, uwzględniając wzory geometryczne, roślinne, kwiatowe, czy nawet tapety ze zwierzętami i odpowiednio je dostosowywać.

Do czego pasuje zieleń?

Kolor zielony świetnie komponuje się z bielą oraz ze złotem. Dlatego tak często jest wybierany zarówno aby zaaranżować salon w stylu skandynawskim, jak i glamour. Głęboki odcień przypominający avocado zaskakująco prezentuje się w postaci nie tylko farby na ścianie, ale również tapety z roślinnym motywem. Również sofa do salonu w odcieniach zieleni rozpromienia wnętrze i dobrze współgra z dębowymi odcieniami drewna, które może posiadać podłoga do salonu z naturalnego drewna. Jeżeli zdecydujemy się na duży narożnik do salonu uzupełnijmy go o szare pufy, lub ciemnogranatowe podnóżki jako uzupełnienie tonacji zieleni.

Jaki wpływ ma kolor zielony na naszą psychikę?

Kolor zielony działa kojąco i uspokajająco, właśnie dlatego warto wprowadzić go jako dominujący odcień w naszych wnętrzach. Po ciężkim dniu w pracy i długich godzinach przed monitorem komputera, nasze oczy i zmysły będą mogły efektywnie odpocząć. Wprowadzając do salonu naturalną roślinność oczyszczamy powietrze i możemy cieszyć się zdrowszym trybem życia. Zielony to również kolor marzycieli i pozytywnie nastraja na cały dzień.