Salon w stylu boho dla ceniących naturalność

Redakcja 9 lutego 2023

Salon w stylu boho to połączenie różnych tekstur, kolorów i motywów, tworzących przestrzeń pełną charakteru i niepowtarzalnego stylu. Projekty salonu w stylu boho skupiają się przede wszystkim na połączeniu naturalnych materiałów i elementów ręcznie robionych. Nawet dobierając tapety boho do naszego salonu należy się tego trzymać, stosując liście lub kwiaty jako motyw.

 

Jak urządzić salon w stylu boho?

Aranżacja salonu w stylu boho powinna obejmować przede wszystkim meble z drewna, takie jak kanapy, fotele, stoły i komody, które mogą być ozdobione metalowymi okuciami lub ręcznie malowane. Ważne jest również zastosowanie dywanów, poduszek, koców i tkanin w etnicznych wzorach, takich jak paisley lub kilim.

Doniczki z kaktusami lub innymi roślinami oraz ozdoby z naturalnych materiałów, takie jak kamienie czy muszle, mogą dodać przestrzeni charakteru. Ściany mogą być ozdobione tapetami z etnicznymi motywami, na przykład w liście, grafikami, obrazami oraz naklejkami ściennymi. Naklejki na ścianę są znakomitym sposobem na szybką zmianę dotychczasowej aranżacji każdego wnętrza. Modne wzory naklejek można zobaczyć tutaj.

Naklejka Roślina aloesu

Jakich materiałów użyć podczas urządzania?

Pomysł na salon w stylu boho to przede wszystkim połączenie różnych elementów dekoracyjnych i eksperymentowanie z różnymi materiałami. Warto znaleźć unikalne meble z second handów lub rękodzieła, oklejając je jeśli trzeba okleiną oraz wykorzystać naturalne elementy jak drewno, skóra, tkaniny, kamienie czy rośliny. Dzięki temu salon nabierze indywidualnego charakteru i będzie przestrzenią, która odbiega od utartych schematów.

Okleiny

Okleiny z motywem boho liście i kwiaty

Meble i podłoga w salonie w stylu boho

Sofa do salonu w stylu boho powinna być wykonana z naturalnych materiałów, takich jak len czy bawełna, i posiadać etniczne motywy. Meble do salonu powinny być przede wszystkim drewniane, z dodatkiem skóry lub rattanu lub  Warto zastosować elementy z second handów lub rękodzieła, które nadadzą przestrzeni unikalnego charakteru.

Podłoga do salonu w stylu boho może być drewniana, z ozdobnymi motywami lub z elementami z naturalnych materiałów, takich jak trawertyn lub kamień. Dywany i tkaniny w etnicznych wzorach mogą również być użyte jako ozdoba podłogi, co doda przestrzeni tekstury i koloru.

Ważne jest, aby unikać utartych schematów i eksperymentować z różnymi elementami dekoracyjnymi. Sofa do salonu, meble do salonu oraz podłoga do salonu powinny być ze sobą spójne i tworzyć przestrzeń, która jest pełna charakteru i jednocześnie przytulna i wygodna. W stylu boho liczy się przede wszystkim niepowtarzalność i oryginalność, dlatego warto zastosować nietypowe rozwiązania, które odróżnią nasz salon od innych.