Okleiny – czyli jak odnowić starą szafę

Redakcja 10 stycznia 2023

Jeżeli planujesz remont wnętrza i szafa nie pasuje już do wystroju, wcale nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup nowej. Również zniszczoną i nie prezentującą się najlepiej szafę można skutecznie odnowić, choćby wykorzystując do tego okleinę z różnorodnymi wzorami dostępnymi w naszym sklepie.  Oto kilka pomysłów jak nadać szafie drugie życie.

Szafa w nowym kolorze

W zależności od tego z jakiego materiału jest wykonana nasza szafa możemy ją odmalować, lub ponownie okleić. Jeżeli podstawowym materiałem jest drewno wystarczy zeszlifować zdzierający się kolor i zabezpieczyć nowym lakierem. Dla zwolenników stylu boho zamiast lakieru polecany jest olej nadający stylowego charakteru. W przypadku mebli z płyty również możemy podjąć próbę odmalowania specjalnymi farbami, jednak można również spróbować okleić ponownie na wybrany kolor szafę. Okleina meblowa dostępna jest w sprzedaży w naszym sklepie internetowym. Najlepiej zakupić ją w salonach specjalizujących się w sprzedaży tapet, jak Decoberry.

Zmiana uchwytów

Czasami aby nadać szafie nowego stylu, wystarczy zmiana uchwytów. Jeżeli w naszym wnętrzu stoi biała szafa, zamontowanie czarnych kwadratowych pochwytów wpasuje się do salonu w stylu loftowym. Posiadając szafę w ciemniejszych odcieniach jak heban i wenge, nadamy jej niepowtarzalnego wyglądu dodając złote ozdobne uchwyty. Czasami wystarczy przykręcić na wierz drzwi czarne ozdobne zawiasy i chociaż nie będą pełniły one funkcji użytkowej, to na pewno dodadzą niepowtarzalnego rustykalnego charakteru.

Fronty w nowym wydaniu

Niebywale praktyczna jest szafa z lustrem zamontowanym na frontach drzwi. Jest to element wnętrza nie tylko użyteczny ale również powiększający przestrzeń. Modny efekt uzyskamy montując małe kwadratowe lustra na drzwiach szafy tworząc fantazyjne ułożenie. Dla majsterkowiczów nie powinno być problemem wstawienie czarnych szprosów w postaci ozdobnych ramek. Zamiast lustra możemy również okleić drzwi szafy okleiną w fantazyjne wzory, lub modne w ostatnich sezonach motywy roślinne, np. liście monstery. Dzięki temu uzyskamy nieszablonowy efekt wnoszący nieco natury do wnętrza.