Urządzamy niebieską sypialnię

Redakcja 19 stycznia 2023

Niebieski kojarzy się z odcieniem nieba, ale również z nieskazitelną czystością, a ciemne granaty nadają wnętrzu niepowtarzalnej elegancji i stylu. Niebieska tapeta w sypialni może nadać jej niezwykle stylowego charakteru pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy odcienie i zadbamy o spójną aranżację. Oto kilka pomysłów na urządzenie niebieskiej sypialni, która pozwoli nam się zrelaksować po ciężkim dniu.

Różne odcienie niebieskiego

W zależności od stylu jaki chcemy osiągnąć musimy posługiwać się różnymi odcieniami tego niezwykłego koloru. Elegancji dodadzą odcienie granatu wpasowujące się w klasyczny wystrój sypialni. Sypialnia w stylu skandynawskim będzie się dobrze prezentować jeżeli zastosujemy czysty błękit. Dodatkowo ten jasny odcień nieba jest dobrym wyborem jeżeli mamy do dyspozycji niewielki metraż i chcemy dodać wizualnie więcej przestrzeni.

Niebieska tapeta w sypialni – wzory roślinne

Chcąc nadać wnętrzu nieco ruchu dobrze jest umieścić tapetę u wezgłowia łóżka. Niebieska tapeta w sypialni powinna nawiązywać do panującego stylu. Oryginalnego i ciekawego charakteru pasującego do stylu glamour doda tapeta z ornamentami. Z kolei w sypialni w stylu prowansalskim lepiej sprawdzą się kwieciste desenie utrzymane w chłodnej biało niebieskiej tonacji. Niezależnie od wielkości pomieszczenia wystój ożywi również naklejka ścienna, zwłaszcza w modne irysy. Wprowadzi ona nieco natury w sypialni zwłaszcza jeżeli nie jesteśmy zwolennikami żywej roślinności.

Poduszki i inne elementy dekoracyjne są doskonałym uzupełnieniem każdej tapety

Dodatki do niebieskiej sypialni

Niebieski jako wyrafinowany kolor jest również doskonałym wyborem na dodatki i elementy dekoracyjne. W sypialni trzymajmy się maksymalnie czterech odcieni, aby zachować spójność aranżacyjną dlatego niebieskie dodatki w sypialni o tym samym kolorze wprowadzą przyjemny klimat. Użycie znacznie ciemniejszego niebieskiego w dodatkach sprawdzi się w małej sypialni nie dominując pomieszczenia. Idealne będą granatowe poduszki i wazony, a tapicerowany zagłówek łózka w ciemnym, głębokim odcieniu niebieskiego nada nieco intymności w sypialni.