Stylowe tapety do salonu – stwórz swoje idealne wnętrze

Redakcja 5 lipca 2021

Ściany wcale nie muszą być pokryte znaną każdemu farbą. Możesz wykorzystać zupełnie inne rozwiązania, dzięki którym wnętrze Twojego salonu stanie się miejscem, do którego każdy wraca z prawdziwą przyjemnością.

Dlaczego tapety?

Malowanie ścian oznacza konieczność dokładnego przygotowania powierzchni, a każda nierówność jest bardzo widoczna, jeśli nie uda się jej poprawić. Choć tapety również nie są w stanie zakryć każdego możliwego uszkodzenia na ścianie, to zapewniają zdecydowanie lepsze krycie drobnych niedoskonałości w porównaniu z farbami.

Dzięki tapecie możesz uzyskać niepowtarzalne, stylowe wnętrze, które spełni wszystkie Twoje marzenia.

Wybierz wariant kolorystyczny

Zastanów się dokładnie, w jakiej kolorystyce chcesz urządzić pomieszczenie. Na szczęście, stylowe tapety do salonu to bardzo bogata oferta produktów, wśród których każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadać jego potrzebom, a także gustowi. Stwórz swoje niepowtarzalne wnętrze w odcieniach bieli, szarości, beżu, zieleni i wielu innych kolorów, wykorzystując do tego celu tapety.

Dopasuj nadruk

Tapety mogą być gładkie lub pokryte różnego rodzaju nadrukami: kwiecistymi, bajkowymi, nowoczesnymi, geometrycznymi i wieloma innymi. Wystarczy, że wybierzesz wzór, który najbardziej Ci się podoba (a przy tym pasuje do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza) i możesz rozpocząć prace wykończeniowe w pokoju!

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na wzorzystą podłogę, ściany powinny być gładkie (lub pokryte delikatnym, nierzucającym się zbyt mocno w oczy wzorkiem) i na odwrót. Intensywna, ciekawa tapeta oznacza, że lepszym wyborem dla Ciebie będzie gładka, wyciszająca podłoga. W innym przypadku możesz uzyskać nieco kiczowaty efekt w salonie.